Ελένη Μπενιάτα, Σχολική Σύμβουλος 2ης Περιφέρειας ΠΕ/70 Φθιώτιδας
Showlist1
20.jpg
9.jpg
7.jpg
8.jpg
10.jpg
14.jpg
19.jpg
alek_milanov_ivantchev.jpg
http://users.sch.gr/eleni_beniata/images/slideshow/alek_milanov_ivantchev.jpg
6.jpg
cristina_capone.jpg
http://users.sch.gr/eleni_beniata/images/slideshow/cristina_capone.jpg
Πραγματοποιήθηκε με καθολική συμμετοχή (24 εκπαιδευτικοί), η Α΄ φάση ενδοσχολικής επιμόρφωσης που συνδιοργάνωσε η Σχολική Σύμβουλος 2ης Περιφέρειας Φθ/δας και το 11ο ΔΣ Λαμίας με το Κέντρο Ανάπτυξης Εκπαιδευτικής Πολιτικής της ΓΣΕΕ στα πλαίσια του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» (ΕΠΕΔΒΜ). Στο σεμινάριο διάρκειας 50 ωρών, (30 στο εργαστήριο Η/Υ και 20 από απόσταση), οι εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να εξοικειωθούν με τις σύγχρονες εφαρμογές των ΤΠΕ μέσα από δραστηριότητες που στοχεύουν στην παιδαγωγική αξιοποίηση των ΤΠΕ και την αξιοποίηση της εμπειρίας των εκπαιδευτικών της σχολικής μονάδας.