Ελένη Μπενιάτα, Σχολική Σύμβουλος 2ης Περιφέρειας ΠΕ/70 Φθιώτιδας
Showlist1
20.jpg
9.jpg
7.jpg
8.jpg
10.jpg
14.jpg
19.jpg
alek_milanov_ivantchev.jpg
http://users.sch.gr/eleni_beniata/images/slideshow/alek_milanov_ivantchev.jpg
6.jpg
cristina_capone.jpg
http://users.sch.gr/eleni_beniata/images/slideshow/cristina_capone.jpg
Στις 10-01-2013 θα πραγματοποιηθεί διασχολική επιμόρφωση, (11:30΄- 14:00΄), για τους εκπαιδευτικούς της Β΄τάξης από τη σχολική σύμβουλο κ. Ελένη Μπενιάτα στο 11ο ΔΣ Λαμίας με θέμα: "Διδακτικές οδηγίες & πρότυπο εκπαιδευτικό υλικό για τη διδασκαλία της προπαίδειας "ενότητα 4". Το εκπαιδευτικό υλικό, που θα δοθεί για εφαρμογή στους εκπαιδευτικούς σε ψηφιακή μορφή έχει προηγουμένως διδαχθεί πιλοτικά και τροποποιηθεί κατάλληλα σε 3 συνολικά δειγματικές διδασκαλίες, που πραγματοποίησαν η σχολική σύμβουλος (2) και ο συνάδελφος κ. Δημήτρης Τρούμπουλος, ο οποίος συμμετείχε και στη διαμόρφωση του εκπαιδευτικού υλικού. Τα φύλλα εργασίας ενσωματώνουν τις σύγχρονες απόψεις για τη διδασκαλία των μαθηματικών (νέα ΑΠΣ) και μπορείτε να τα κατεβάσετε από εδώ 1 2 3