Όλες οι απαραίτητες πληροφορίες για την πρώτη φορά που θα έρθουν οι μαθητές στο σχολείο

Ενημέρωση των μαθητών σχετικά με την επανέναρξη της Γ τάξης:

Πώς θα γίνουν οι μετακινήσεις; (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ!!!)

ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΠΟ 11/5 ΕΩΣ 15/5

1. ΜΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΤΕΛ

Τόσο η πρωινή προσέλευση στο σχολείο όσο και η  μεσημεριανή αποχώρηση  θα γίνονται με τα νέα δρομολόγια του ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΤΕΛ.

Ειδικότερα οι πρωινές προεκτάσεις του δρομολογίου Νο 2 από την αφετηρία θα είναι:

Οι μεσημεριανές προεκτάσεις του δρομολογίου Νο 2 από το σχολείο θα είναι:

2) ΜΕ ΜΙΣΘΩΜΕΝΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥ ΚΤΕΛ

Κανονικά όπως και «προ κορωνοϊού».

ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙΤΕ ΟΜΑΛΑ

• ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ.
  • ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΥΝΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΣΑΣ ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΕΙ ΤΥΧΟΝ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ.

Ποια είναι τα νέα δρομολόγια; Δες

Ποια θα είναι η πρώτη μέρα/ώρα μαθήματος για κάθε τμήμα;

Στον παρακάτω πίνακα θα βρείτε ποια είναι η πρώτη ώρα μαθήματος από Δευτέρα 11/5/20. Για τις υπόλοιπες ώρες της εβδομάδας θα πάρετε πρόγραμμα όταν θα έρθετε στο σχολείο.

α/α ΤΜΗΜΑ ΠΡΩΤΗ ΩΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
1 ΓΑΤ Μαθητές για Πτυχίο και Απολυτήριο: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα Μαθητές μόνο για Πτυχίο: Τρίτη 12/5 – 1η ώρα
2 ΓΓΡ Ολόκληρο το τμήμα: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα
3 ΓΔ Ολόκληρο το τμήμα: Δευτέρα 11/5 – 5η ώρα
4 ΓΘ Ολόκληρο το τμήμα: Δευτέρα 11/5 – 2η ώρα
5 ΓΜΚ Ολόκληρο το τμήμα: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα
6 ΓΚΤ1 Μαθητές για Πτυχίο και Απολυτήριο: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα Μαθητές μόνο για Πτυχίο: Τρίτη 12/5 – 1η ώρα
7 ΓΚΤ2 Ολόκληρο το τμήμα: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα
8 ΓΜ/Α Μαθητές για Πτυχίο και Απολυτήριο: Τρίτη 12/5 – 1η ώρα Μαθητές μόνο για Πτυχίο: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα
9 ΓΟΧ Ολόκληρο το τμήμα: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα
10 ΓΦΑΡ Ολόκληρο το τμήμα: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα
11 ΓΦΥΣ Μαθητές για Πτυχίο και Απολυτήριο: Δευτέρα 11/5 – 1η ώρα Μαθητές μόνο για Πτυχίο: Τρίτη 12/5 – 1η ώρα
12 ΓΨ Ολόκληρο το τμήμα: Δευτέρα 11/5 – 2η ώρα

Πώς θα πάρω το πρόγραμμα της εβδομάδας;

Το πρόγραμμα της εβδομάδας θα παραλαμβάνουν οι μαθητές με την άφιξή τους στο σχολείο. Να σημειωθεί ότι κάθε Παρασκευή θα δίνεται το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας, το οποίο θα αναπροσαρμόζεται.

Θα μπορώ να αγοράσω κολατσιό στο σχολείο;

Για το επόμενο χρονικό διάστημα λειτουργίας του σχολείου και μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς, το κυλικείο θα παραμείνει κλειστό προς αποφυγή συνωστισμού. Αυτό σημαίνει ότι οι μαθητές θα πρέπει να προμηθεύονται κολατσιό από το σπίτι τους.

Να σημειωθεί ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση υπηρεσιών διανομής κατ’ οίκον (delivery) από μαθητές του σχολείου κατά τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου.