Όλες οι απαραίτητες πληροφορίες για την πρώτη φορά που θα έρθουν οι μαθητές στο σχολείο

Πώς θα γίνουν οι μετακινήσεις; (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ!!!)

1. ΜΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΤΕΛ

Τόσο η πρωινή προσέλευση στο σχολείο όσο και η  μεσημεριανή αποχώρηση  θα γίνονται με τα νέα δρομολόγια του ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΤΕΛ.

Ειδικότερα οι πρωινές προεκτάσεις του δρομολογίου Νο 2 από την αφετηρία θα είναι:

• 7.35
  • 7.50
  • 8.05

Οι μεσημεριανές προεκτάσεις του δρομολογίου Νο 2 από το σχολείο θα είναι:

• 2.02
  • 2.10

Στην ιστοσελίδα του σχολείου έχει αναρτηθεί αρχείο με τα  νέα δρομολόγια όλων των αστικών γραμμών.

Δες :

2. ΜΕ ΜΙΣΘΩΜΕΝΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥ ΚΤΕΛ

Κανονικά όπως και «προ κορωνοϊού».

ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙΤΕ ΟΜΑΛΑ

• ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ.
  • ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΥΝΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΣΑΣ ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΕΙ ΤΥΧΟΝ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ.

Ποια θα είναι η πρώτη μέρα/ώρα μαθήματος για κάθε τμήμα;

Οι μαθητές θα πρέπει να εντοπίσουν αρχικά σε ποιο από τα Νέα Τμήματα έχουν τοποθετηθεί, όπως φαίνεται στο παρακάτω αρχείο:

Στη συνέχεια να ανατρέξουν στο αντίστοιχο Πρόγραμμα της εβδομάδας 18-22/5/2020 το οποίο είναι αναρτημένο στην ιστοσελίδα και στην σελίδα facebook του σχολείου.

Πώς θα πάρω το πρόγραμμα της εβδομάδας;

Οι μαθητές θα πρέπει να ξέρουν ότι θα ακολουθηθεί ουσιαστικά το παλιό πρόγραμμα με τη διαφορά ότι τα μαθήματα δεν θα γίνονται καθημερινά για όλους, αλλά σε εναλλασσόμενες ημέρες όπως φαίνονται στους πίνακες Παλιών και Νέων Τμημάτων για κάθε τάξη. Ωστόσο, ακόμη κι αυτό το αναπροσαρμοσμένο πρόγραμμα θα είναι διαθέσιμο στους μαθητές από την πρώτη μέρα των μαθημάτων.

Επίσης τα προγράμματα όλων των τάξεων/τμημάτων του σχολείου θα αναρτώνται για κάθε εβδομάδα, στην ιστοσελίδα και στην σελίδα facebook του σχολείου.

Θα μπορώ να αγοράσω κολατσιό στο σχολείο;

Για το επόμενο χρονικό διάστημα λειτουργίας του σχολείου και μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς, το κυλικείο θα παραμείνει κλειστό προς αποφυγή συνωστισμού. Αυτό σημαίνει ότι οι μαθητές θα πρέπει να προμηθεύονται κολατσιό από το σπίτι τους.

Να σημειωθεί ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση υπηρεσιών διανομής κατ’ οίκον (delivery) από μαθητές του σχολείου κατά τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου.