![](https://users.sch.gr/paan2004/wordpress/wp-content/uploads/2021/02/IMG_20210215_084154.jpg)
Σας γνωρίζουμε ότι με σχετική απόφαση του Δημάρχου Βόλου, λόγω ακραίων καιρικών συνθηκών, τα σχολεία του Δήμου ΒΟΛΟΥ δεν θα λειτουργήσουν την 16/2/2021
Υπενθυμίζουμε ότι κατά την αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων σε περίπτωση έκτακτου ή απρόβλεπτου γεγονότος, το οποίο καθιστά αδύνατη ή ιδιαιτέρως δυσχερή τη διεξαγωγή της εκπαιδευτικής διαδικασίας σε τμήμα/τμήματα σχολικής μονάδας ή σε ολόκληρη τη σχολική μονάδα, η δια ζώσης και εκ του σύνεγγυς διδασκαλία θα διακοπεί, αλλά η διδακτική μαθησιακή διαδικασία θα συνεχιστεί με μαθήματα τηλεκπαίδευσης, όπως προβλέπεται στο ΦΕΚ 4264/30-9-2020.