![](https://users.sch.gr/paan2004/wordpress/wp-content/uploads/2021/03/1821.jpg)
Σε εφαρμογή Ομόφωνης Απόφασης της Ολομέλειας του Περιφερειακού Κέντρου Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Θεσσαλίας οργανώθηκαν επετειακές εκδηλώσεις τιμής για τα διακόσια χρόνια από την Επανάσταση του 1821. Οι επετειακές εκδηλώσεις τιμής του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Θεσσαλίας εντάσσονται στο πλαίσιο των εκδηλώσεων τιμής προς την Επανάσταση του 1821 που οργανώνονται από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας.
Δεδομένων των συνθηκών πανδημίας, οι εκδηλώσεις αυτές προς το παρόν περιορίζονται σε ομιλίες που θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά. Ενημερωθείτε για το πρόγραμμα των εκδηλώσεων: