^Επιστροφή στην αρχή

Ώρες ενημερώσεως γονέων

Η ενημέρωση των γονέων θα γίνεται κάθε πρώτη Τρίτη του μήνα τις ώρες 12.30-1:30 για το υποχρεωτικό πρωινό με τις υπεύθυνους: Αγγέλη Αλέξανδρο Ελένη Φάη , Κιτσάτη Παρασκευή και κάθε πρώτη Πέμπτη του μήνα τις ώρες 10:40-11:40 για το προαιρετικό ολοήμερο με υπεύθυνη την κα.Ανυφαντή Μαρίνα

Ο/Η εκπαιδευτικός  μπορεί να συναντηθεί και εκτάκτως με τους γονείς/κηδεμόνες κάθε φορά που κρίνεται αναγκαίο.

News Flash

ΗΜΕΡΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ 2023

Δράση σήμερα στο 12ο Ολοήμερο νηπιαγωγείο διαδικτυακά για την ημέρα ασφαλούς διαδικτύου.
Το διαδικτυακό σεμινάριο για την ασφαλή χρήση του διαδικτύου για μαθητές Νηπιαγωγείου και Α τάξης Δημοτικού σχολείου, πραγματοποιείται σήμερα στις 10:00.
Τα θέματα που θα θίξουνε στην ενημέρωσή τους είναι η προστασία των προσωπικών δεδομένων, η υπερβολική ενασχόληση, το ασφαλές online gaming, ο διαδικτυακός εκφοβισμός, η θετική αλληλεπίδραση με φίλους στο διαδίκτυο κ.α
Η ενημέρωση διαρκεί μία (1) διδακτική ώρα.
Στο τέλος της παρουσίασης, εφόσον κάποιος μαθητής έχει κάποια απορία και θέλει να πάρει τον λόγο μπορεί να απευθύνει την ερώτηση του προς τον εκπαιδευτικό ο οποίος θα μας τη μεταφέρει. Επίσης υπάρχει και η δυνατότητα επικοινωνίας μέσω του chat.

Αγιασμός στο 12ο Ολοήμερο νηπιαγωγείο Άρτας_2023-2024

Με τον καθιερωμένο αγιασμό στις σχολικές μονάδες της Άρτας ξεκίνησε η νέα σχολική χρονιά για φέτος. Αγιασμός πραγματοποιήθηκε και στο 12ο Νηπιαγωγείο Άρτας, όπου οι μικροί μαθητές Νηπίου και προ-νηπίου, είχαν την ευκαιρία σήμερα να γνωρίσουν τις νέες τους νηπιαγωγούς, το σχολείο (τα μικρότερα παιδιά) και να μπουν σε συνθήκες καθημερινότητας.Τον Αγιασμό έκανε ο πατήρ Γεράσιμος Στέργιος, παρουσία των νηπιαγωγών, μαθητών και γονιών που συνόδεψαν τα παιδιά τους την πρώτη ημέρα του σχολείου. Στο νηπιαγωγείο μας είχαμε την τιμή και την χαρά να μας επισκεφτεί η Σχολική Σύμβουλος των νηπιαγωγών Άρτας-Πρέβεζας και Θεσπρωτίας κα Αικατερίνη Νταμάνη, που αρχικά παίρνοντας το λόγο απηύθυνε χαιρετισμό για την έναρξη της σχολικής χρονιάς .Ο Προϊστάμενος του νηπιαγωγείου κ. Αλέξανδρος Αγγέλης μίλησε στους γονείς λέγοντας ότι «Τα παιδιά είναι το μέλλον και το αύριο αυτού του τόπου. Ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά σε όλους τους μαθητές καινούργιους και παλιούς και ότι θα είμαστε δίπλα τους σε ότι χρειαστούν». Στην συνέχεια γονείς και μαθητές επισκέφτηκαν τους χώρους του σχολείου. Οι εκπαιδευτικοί κα Ελένη Φάη, κα Κιτσάτη Παρασκευή και η κα Μαρίνα Ανυφαντή συνόδεψαν και μίλησαν με τους γονείς για τυχόν απορίες σχετικά με την επόμενη μέρα.

Safe Internet Day /12th Kindergarten Artas Greece

Copyright © 2013. 12ο Νηπιαγωγείο Άρτας Rights Reserved.