Τελετή παράδοσης παραλαβής έργου από τη Λέσχη LIONS Κω

Με μια σεμνή τελετή παραδόθηκε στις 10-2-2015 το έργο που προσέφερε στο σχολείο μας η λέσχη LIONSΚω «Ιπποκράτης» συνολικής αξίας περίπου 8000?.

Το έργο, τον σχεδιασμό του οποίου έκανε αφιλοκερδώς ο αρχιτέκτονας κος Λάμπρος Νικολής, περιλαμβάνει:

Τη  δημιουργία drainage, για την αποστράγγιση βρόχινων υδάτων,

Τη  δημιουργία-ορισμό χώρου πλάτους 0,6μ. με φύτευση θάμνων στη μεσημβρινή περίφραξη του αύλειου χώρου και

Την  κατασκευή και τοποθέτηση μεταλλικού στεγάστρου εφαπτόμενου της περίφραξης με σκίαση από στράντζες αλουμινίου.

Η παράδοση έγινε από την πρόεδρο της λέσχης κα Νίλουφερ Τλε στον διευθυντή του Σχολείου κο Χρήστο Γαμβρέλλη, παρουσία του Προέδρου των Σολικών Επιτροπών του Δήμου μας, κου Εμμανουήλ Ζερβού καθώς και μελών της Λέσχης και του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.