Προκήρυξη ενδιαφέροντος για μίσθωση λεωφορείων

Το2ο 12/θ. Δημοτικό Σχολείο Κω προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος προς τουριστικά γραφεία ή ΚΤΕΛ που διαθέτουν λεωφορεία, με υποβολή σφραγισμένων προσφορών, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικών επισκέψεων τάξεων του σχολείου μας στο χρονικό διάστημα 10 έως 28 Νοεμβρίου 2014.

Οι επισκέψεις προγραμματίζονται ως εξής:

?      Δρομολόγιο: Σχολείο-Λινοπότης- Σχολείο (62 μαθητές και 3 συνοδοί εκπαιδευτικοί)

?      Δρομολόγιο: Σχολείο-Υδροβιότοπος Ψαλιδίου- Βιολογικός καθαρισμός- Σχολείο (53 μαθητές και τρεις συνοδοί εκπαιδευτικοί)

Η συνολική διάρκεια της επίσκεψης (δρομολόγιο και παραμονή στον χώρο) δεν θα υπερβαίνει τις τρεις ώρες.

Η ακριβής ημερομηνία και ώρα θα ορίζεται τηλεφωνικά.

Τα λεωφορεία θα πρέπει να διαθέτουν τις προβλεπόμενες από την κείμενη

νομοθεσία προδιαγραφές ( ελεγμένα από ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας των οχημάτων, πλήρως κλιματιζόμενα , ελαστικά σε άριστη κατάσταση, επαγγελματική άδεια οδήγησης κ.λπ.) καθώς και να πληρούν όλες τις προϋποθέσεις ασφαλείας για μετακίνηση μαθητών ( ζώνες ασφαλείας, έμπειροι οδηγοί κ.λπ.).

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική τιμή με ΦΠΑ. ανά λεωφορείο και συνολικά.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι 7-11-2014

και ώρα 13:00 π.μ. στο γραφείο του Διευθυντή του σχολείου.

Τηλέφωνα επικοινωνίας : 2242022030