Modele de unghii scurte facute acasa

Chiar Dacă nu ai îndemânarea unei manichiuriste, Îţi poţi face acasă o manichiură deosebită. O idee demnă de luat în seamă este manichiura accent Nail – una DIN Unghii are o culoare sau un Model diferit de Al celorlalte. Este un Trend pe care l-au adoptat şi vedetele şi de care te poţi folosi şi tu. Manichiura este uşor de făcut acasă, Dar sont un aspect deosebit. Dacă ştii să faci o manchiură français, încearcă şi variantă français colorată, un Model simplu, Dar de efect. Poţi folosi ojă mată sau cu sclipici. Manichiura în Două sau mai multe Culori este de asemenea o idee foarte Bună pentru cele care nu au îndemnânare, Dar vor să realizeze acasă o manichiură spectaculoasă. Vezi în clipul Video cum să-ţi faci acasă o manichiură français! Foto: Shutterstock am selectAt pentru tine o GALERIE FOTO cu cele mai Noi modele de Unghii scurte cu ojă semipermanentă la modĂ anul acesta. Dans descrierea unei`femme fatale`, mai mult ca Sigur, apare fraza: `Unghii ascutite rosii`. Dar, nu trebuie sa te gandesti la designurile prea indraznete DIN filmele conte preferate. Dans prezent, acest accesoriu al exprimarii féminisitatii Absolute, un trecut printr-o evolutie spectaculoasa. DIN ce in ce mai multe Gosh si domnisoare Poarta acest Tip de manichiura in asociere cu Unghii rotunjite, patrate sau ascutite.

Pentru un aspect modeste opteaza pentru MODELE Unghii gel 2018 scurte. PE de alta parte, daca doresti sa oferi un AER mai irezistibil look-ului Tau mizeaza PE efectul extraordinar al unghiilor ascutite. Când Îţi faci manichiura acasă, una DIN cele mai importante probleme este aceea că Oja «Sare» foarte repede şi la una sau Două zile trebuie refăcută. Dacă vrei o manichiură rezistentă, contează şi calitatea ojei, Dar şi felul cum o aplici. Iată ce Trucuri poţi să încerci. • Nu ţine unghiile în apă înainte de a-ţi face manichiura. Oja aplicată PE unghiile «înmuiate» în apă se desprinde mai uşor. • Foloseşte un buffer pentru a elimina cu totul Oja Veche sau alte urme de PE unghie. • Degresează bine unghia cu alcool sau acetonă. • Aplică o bază, apoi aplică Oja în Două sau mai multe straturi subţiri – e m ai bine decat să aplici un singur strat gros. • Nu agita sticluţa cu ojă înainte de folosite. • la finale aplică un top coat.

Pont: ojele cu sclipici sau cele foarte sidefate ţin mai mult decat cele mate. Dacă ai un lac rozaliu, aproape transparent, Dar foarte sidefat, aplică-l în loc de finition şi manichiura va fi mult mai rezistentă. Manichiura semilună arată formidabil PE unghiile scurte.