Ευχαριστώ για την επίσκεψή σας
Αυτή είναι η προσωπική ιστοσελίδα του Γιώργου Παπαγιάννη. Είναι μια νέα προσπάθεια έκφρασης και επικοινωνίας, μέσα από ένα δημόσιο παροχέα που σέβεται τους επισκέπτες του, χωρίς ενοχλητικές παρεμβολές και διαφημίσεις. Η ενασχόλησή μου με τους Η/Υ αρχίζει το 1991 στην προηγούμενη εργασία μου (υπεύθυνος πωλήσεων σε διεθνή τουριστική εταιρεία). Ασπρόμαυρες οθόνες, πράσινα γράμματα, κειμενογράφοι,λειτουργικό MS DOS... και μισθωμένες γραμμές του ΟΤΕ.
Το 1995, παράλληλα με τις ιστοσελίδες της εταιρείας για on line πωλήσεις, άρχισα τις πρώτες προσπάθειες για προσωπική ιστοσελίδα μέσω της πάλαι ποτέ κραταιάς Compulink (σήμερα δεν υπάρχει). Οι προσπάθειες συνεχίστηκαν ως 2001, μέσα από διάφορα portal που παρείχαν δωρεάν χώρο για δημιουργία ιστοσελίδων (Yahoo, Pathfinder.gr, in.gr). Οι πολλές διαφημίσεις και η μικρή ανταπόκριση των εν λόγω ιστοσελίδων με ανάγκασαν να διακόψω αυτές προσπάθειες.
Μετά από 4 χρόνια ξαναπροσπαθώ μ' αυτή την ιστοσελίδα, με μοναδικό στόχο, να μην ''πάει χαμένος ο χρόνος'' των επισκεπτών της.