Το νέο Κοινωνικό Φροντιστήριο, σε νέα διεύθυνση, είναι πραγματικότητα!

Το πρόγραμμα του Κοινωνικού Φροντιστηρίου της Βιβλιοθήκης της Ι.Α.Α. συνεχίζεται για δεύτερη συνεχή χρονιά, προσφέροντας σε μαθητές Γυμνασίου
-Λυκείου δωρεάν μαθήματα φροντιστηριακού τύπου σε συνεργασία με αξιόλογους και καταξιωμένους εθελοντές εκπαιδευτικούς.

Η προσπάθεια επεκτείνεται με απώτερο σκοπό τη δυνατότητα συμμετοχής όσο το δυνατόν περισσοτέρων μαθητών. Για το λόγο αυτό αποφασίστηκε η μεταστέγασή του σε κεντρικό σημείο των Αθηνών, στην οδό Σοφοκλέους 4 ( στοά Αθηνών), πλησίον σταθμού Μετρό Πανεπιστήμιο, σε κατάλληλα διαμορφωμένες αίθουσες, καθώς επίσης και η εξασφάλιση πρόσθετων παροχών.

Τα μαθήματα ξεκινούν αρχές Οκτωβρίου. Για δηλώσεις συμμετοχής απευθυνθείτε στο προσωπικό της Βιβλιοθήκης, στο τηλέφωνο 210 3245098 ή ηλεκτρονικά στo e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .