Modele de machiaj pentru ochi albastri

Dans machiajul de Zi, culorile Care cel mai bine vor MLI albastrul ochilor sunt Roz si piersic. Pentru a da expresivitate privirii, dans cinéma pleoapelor superioare se pot aplica nuante mai inchise la culoare. Daca credeti ca aceste Culori nu va Pun suficient in evidenta ochii albastri, optati pentru Paleta de Culori Bronz, Universala pentru ochii DVS. En plus, culorile precum violet, liliachiu, GRI, métallique si auriu sunt ideale. Nu uitati nici de nuantele de Maro, soin acceneaza Perfect profunzimea ochilor DVS. De exemplu, Dacă ai Ochi căprui şi un par deschis la culoare, atunci fardurile potrivite pentru ţine sunt cele în NUANŢE de Bej, Roz puternic şi NUANŢE Calde de nisip. Dacă ça brunetă, Îţi recomand să încerci cu lui nuanţele Aurii, violet fin şi argintii sau chiar fucsia. Un machiaj de Seara trebuie neaparat sa fie nu doar intens, Dar Si fermecator. Dans acest caz puteti cu incredere folosi nuantele inchise, iar pe cele pastelate sa le lasati pentru machiajul de Zi. Machiajul de Seara va iesi Perfect daca veti opta pentru farduri in nuante de ciocolata, violet, liliachiu, albastru, masliniu.

Puteti exprimenta chiar si cu culorile portocaliu si Bronz. O iesire de Seara va permite sa utilizati Luciu, strasuri, Gene false – Alegerea va apartine! Ochii albastri sunt un adevarat Dar Al Naturii. Acest Ochi Reflecta culorile minunate ALE cerului, valurile Marii, finetea albastrelelor.. O femeie Frumoasa cu Ochi albastri intruchipeaza Tineretea, delicatetea, inocenta si puritatea. INSA, chiar si acesti Ochi albastri frumosi necesita un machiaj bine realizat. Maquillage artistii ne asigura ca nu este deloc dificil sa faci un machiaj pentru ochi albastri. Important este sa cunoasteti regulile de Baza si Secretele, pe care le dezvaluim in acest articol. După cum probabil ați observat, culorile recomandate pentru un machiaj de seară pentru ochi albaștri sunt, majoritatea, Calde. Asta pentru că albastrul ochilor este rece Într-un mod foarte évidente, iar aceste nuanțe cine mai îndulcesc privirea. De aceea, nu este recomandat să te machiezi cu farduri albastre sau verzi, pentru că riști să pari obosită, ori Dacă nuanța fardului este prea apropiată de CEA a irisului, machiajul va părea Monoton și Tern.