worldofmaths.gr

Διαγώνισμα στα Μαθηματικά Προσανατολισμού Β Λυκείου στον Κύκλο

Ένα διαγώνισμα που καλύπτει την έννοια του κύκλου. Κλιμακούμενης δυσκολίας και διάρκειας 2 ωρών.

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΗ ΣΤΕΡΓΙΟΥ

Μία εξαιρετική συλλογή από τον Μπάμπη Στεργίου με θέματα προσαρμοσμένα στην νέα ύλη 2020

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Β ΛΥΚΕΙΟΥ (ΔΙΑΝΥΣΜΑΤΑ)

Επαναληπτικό διαγώνισμα στα μαθηματικά προσανατολισμού της β λυκείου στα διανύσματα. Διαγώνισμα κλιμακούμενης δυσκολίας για καλά προετοιμασμένους μαθητές. Κατάλληλο για δοκιμασία διάρκειας δύο διδακτικών ωρών.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Β ΛΥΚΕΙΟΥ (ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ)

Ένα διαγώνισμα στα μαθηματικά προσανατολισμού της Β Λυκείου στις συντεταγμένες στο επίπεδο. Διαγώνισμα κλιμακούμενης δυσκολίας για καλά προετοιμασμένους μαθητές. Διάρκεια δύο διδακτικές ώρες.

ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Β ΛΥΚΕΙΟΥ

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΣΤΗΝ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ Α ΛΥΚΕΙΟΥ (ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΓΡΑΜΜΑ - ΕΙΔΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΓΡΑΜΜΩΝ)

Μια συλλογή από αρκετές ασκήσεις που αλίευσα από το mathematica  πάνω στα παραλληλόγραμμα για όλους τους μαθητές.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΛΓΕΒΡΑ Α ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΙΣ ΑΝΙΣΩΣΕΙΣ

Ενα διαγώνισμα στην άλγεβρα α λυκείου στις ανισώσεις. Καλύπτει τις περισσότερες από τις βασικές περιπτώσεις και έχει διάρκεια δύο ώρες.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΛΓΕΒΡΑ Α ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΙΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ

ΕΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΌ ΔΙΑΓΏΝΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΛΓΕΒΡΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΩΝ ΕΞΙΣΩΣΕΩΝ. ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.

Διαγώνισμα στην Γεωμετρία Α Λυκείου στα Παραλληλόγραμμα

Ένα διαγώνισμα στα παραλληλόγραμμα με αυξημένο δείκτη δυσκολίας για καλά διαβασμένους μαθητές. Η διάρκεια του είναι περίπου δύο ώρες.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 next › last »