Διαδραστική άσκηση/παιχνίδι για την Δ' Δημοτικού

Είναι διαθέσιμο στην ιστοσελίδα ένα διαδραστικό παιχνίδι/άσκηση που μόλις κατασκεύασα με στόχο να χρησιμοποιηθεί με μαθητές της Δ΄ Δημοτικού. Όσοι έχουν πρόσβαση στην Τάξη αυτή μπορούν, αν θέλουν, να το χρησιμοποιήσουν.
Σε περίπτωση που θέλετε να το χρησιμοποιήσετε χωρίς τη χρήση Ίντερνετ (offline), στείλτε μου email για να σας στείλω την άσκηση/παιχνίδι. Έτσι, δεν θα χρειάζεται να έχετε πρόσβαση στο διαδίκτυο όταν προβάλλετε την άσκηση στην τάξη.
Επειδή δεν έχει χρησιμοποιηθεί με μαθητές αυτής της ηλικίας, κάθε σχόλιό σας για αλλαγές στις ερωτήσεις, στη θεματολογία κτλ, είναι ευπρόσδεκτη και πολύ χρήσιμη. Εάν θέλετε, μπορείτε να μου στείλετε και συγκεκριμένες προτάσεις για διαφοροποίηση των ερωτήσεων.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Ανοίξτε την εφαρμογή με Internet Explorer (και όχι με Mozilla ούτε με Chrome) γιατί διαφορετικά δεν λειτουργεί σωστά.

Θα το βρείτε και στην ιστοσελίδα, στο μενού "Διδασκαλία και Εκπαίδευση -Υλικό Προώθησης".

Προσθήκη νέου σχολίου

Κωδικός ασφαλείας