• Τελευταία ενημέρωση:Τρίτη 16 Απρίλιος 2024, 07:39:16.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος

«Καλωσορίσατε στον ιστότοπό μου»

Σαββίδης Γύρω γύρω όλοι

Επειδή    η αποστολή του σύγχρονου εκπαιδευτικού δεν είναι να εκχερσώνει ζούγκλες, αλλά να αρδεύει ερήμους.C.S. Lewis

Επειδή η διδασκαλία είναι πάνω απ' όλα, μια ισχυρή ανάγκη επικοινωνίας, και ένα από τα μέσα διαλόγου της σύγχρονης πραγματικότητας είναι το διαδίκτυο.

Για να ανοίξει περισσότερο ο κύκλος της παρέας του σχολείου και να μεταμορφωθεί σε μια ευρύτερη κοινότητα, όπου μαθητές και εκπαιδευτικοί  θα μπορούν να αντλούν υλικό, να διατυπώνουν απόψεις, σκέψεις και να ενημερώνονται για θέματα που τους αφορούν.

Για όλους τους παραπάνω λόγους δημιουργήθηκε αυτός ο χώρος ανταλλαγής απόψεων σε εκπαιδευτικά θέματα, ιδιαίτερα φιλολογικού περιεχομένου.

kaliperiigisi