• Τελευταία ενημέρωση:Πέμπτη 30 Μάιος 2024, 09:35:18.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 9 επισκέπτες και κανένα μέλος

Το υπέροχο ψηλαφητό σκοτάδι σου

Κατά τη διάρκεια της υλοποίησης του προγράμματος φέτος, η ομάδα προβληματίστηκε, συζήτησε κι ευαισθητοποιήθηκε σχετικά με τα άτομα με ειδικές ανάγκες και την ένταξή τους στην καθημερινή ζωή. Έτσι με σκοπό την καταπολέμηση των στερεοτύπων και προκαταλήψεων και την καλλιέργεια και προαγωγή του σεβασμού στη διαφορετικότητα, η ομάδα προχώρησε στη δημιουργία μιας ταινίας με τίτλο: "Το υπέροχο ψηλαφητό σκοτάδι σου"

Διάρκεια ταινίας : 00:06:57 λεπτά

Η ταινία μας με αγγλικούς υπότιτλους

Η ταινία μας έχει πάρει τη Σφραγίδα Ποιότητας «i-create»,  η οποία σηματοδοτεί ότι οι ψηφιακές μαθητικές δημιουργίες έχουν αξιολογηθεί επιτυχώς με συγκεκριμένα κριτήρια αξιολόγησης που ορίστηκαν από την Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Προβολή της ταινίας μας "Το υπέροχο ψηλαφητό σκοτάδι σου"ως κεντρική ταινία,  σε εκδήλωση του Υπουργείου Παιδείας.

Κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο  μπορείται να δείτε όλη την εκδήλωση. Η ταινία μας προβάλλεται στο 37o  λεπτό του video. Για να παρακολουθήσετε τo video θα πρέπει να οδηγηθείτε στην ιστοσελίδα στην οποία προβλήθηκε ζωντανά η συνεδρία αυτή (δηλαδή στον παρακάτω σύνδεσμο), και στην λίστα συνεδριών αυτής της Αίθουσας/Εκδήλωσης που εμφανίζεται στα δεξιά της ιστοσελίδας να πατήσετε αριστερό mouse-click πάνω στην ένδειξη play video που εμφανίζεται (με την μορφή μικρού εικονιδίου σχήματος film) στα αριστερά κάθε συνεδρίας για την οποία διατίθεται το video.

Μέλη της ομάδας μας  παραβρέθηκαν σε τοπικό κανάλι και παρουσίασαν την ταινία και τις  δράσεις της ομάδας

center

Η ομάδα μας

Προυσίαση της ταινίας μας στην ιστοσελίδα του σχολείου. Κάντε κλικ στην εικόνα