Ενδοσχολικές επιμορφώσεις Οκτωβρίου 2013

Ιωάννινα  14? 10? 2013

Αρ. Πρωτ.: 91

ΠΡΟΣ

Τους κ. Δ/ντές  και Προϊσταμένους των Δημ. Σχολείων  της 3ης  Εκπ/κής Περιφέρειας Π.Ε. Νομού Ιωαννίνων

Ενταύθα

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

.      1.  κ. Προϊστάμενο Επιστημονικής κ΄ Παιδαγωγικής

Καθοδήγησης Περιφερειακής Δ/νσης Π.Ε. Ηπείρου

2.  κ. Δ/ντή Α/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων

ΘΕΜΑ: «Διοργάνωση ενδοσχολικών επιμορφώσεων»

Σας γνωρίζουμε ότι στo πλαίσιo επιμορφωτικών δράσεων των σχολείων της 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ιωαννίνων, θα πραγματοποιηθούν εντός Οκτωβρίου 2013 ενδοσχολικές επιμορφώσεις ως εξής:

• Την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2013, στο 20ο Δημ. Σχ. Ιωαννίνων, ώρα 13.20΄ - 14.00΄  ενδοσχολική επιμόρφωση με θέμα ΚΑΡΠΑ (Καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση), για τους εκπαιδευτικούς του 20ου Δημ. Σχ. Ιωαννίνων. Εισηγητής θα είναι ο διευθυντής του σχολείου Αναστάσιος Τσιούρης.
  • Την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2013 στο 1ο Π.Π.Σ, ώρα 17.30΄ - 19.30΄ ενδοσχολική επιμόρφωση με θέμα «Εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης μαθητή» και θα την παρακολουθήσουν όσοι εκπαιδευτικοί των 1ου και 2ου Π.Π.Σ. επιθυμούν. Το σεμινάριο μπορούν να παρακολουθήσουν και όσοι εκπαιδευτικοί της 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας δεν το έχουν παρακολουθήσει και επιθυμούν να το παρακολουθήσουν. Εισηγήτρια θα είναι η σχολική σύμβουλος.
  • Την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2013 στο 1.Π.Π.Σ, ώρα 19.40΄-20.00΄ με θέμα «ΚΑΡΠΑ (Καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση)» και θα την παρακολουθήσουν όσοι εκπαιδευτικοί των 1ου και 2ου Π.Π.Σ. επιθυμούν καθώς και όσοι εκπαιδευτικοί της 3ης εκπαιδευτικής περιφέρειας επιθυμούν. Εισηγητής θα είναι ο Αναστάσιος Τσιούρης, διευθυντής του 20ου Δημ. Σχ. Ιωαννίνων.

Η Σχολική Σύμβουλος

3ης Εκπ/κής Περιφέρειας Ιωαννίνων