Αντίδρασε… μπορείς!

Η μαθήτρια Κυριακάκη Φλώρα δημιούργησε μια αφίσα με θέμα τον διαδικτυακό εκφοβισμό.

Στο  μάθημα της ερευνητικής εργασίας: «Η φωτογραφική μας ματιά», στην ενότητα έκφραση συναισθημάτων μέσα από μια φωτογραφία, συζητήθηκε το θέμα του Cyberbullying, οι μορφές του και το πως νιώθουν όσοι εμπλέκονται σε τέτοια περιστατικά. Ζητήθηκε έπειτα απο τους μαθητές να βγάλουν τις δικές τους φωτογραφίες με σκοπό να περιγράψουν αυτά τα συναισθήματα. Πολλοί επέλεξαν να βγάλουν πορτραίτα των συμμαθητών τους, οι οποίοι με την τεχνική της δραματοποίησης εξέφραζαν συναισθήματα όπως φόβος τρόμος, θυμός, απογοήτευση κ.ά.

Η Φλώρα παρουσίασε διαφορετικές φωτογραφίες… και δημιούργησε στο  Adobe Photoshop. αφίσες με θέμα το Cyberbullying.

CYBERBULLYING

CYBER BULLYING 2

Posted in 2014- 2015, Tα Πολυμέσα? για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο.

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *