Δράσεις για την ημέρα Τρίτης Ηλικίας

Πρώτη Οκτωβρίου γιορτάσαμε την μέρα της Τρίτης Ηλικίας,λες και μπορεί μια μέρα το χρόνο να αφιερωθεί σε αυτούς τους ανθρώπους που μας ανάστησαν και μας έδειξαν την περπατησιά μας στη ζωή.Ένα ευχαριστώ είναι λίγο για αυτούς που στηρίζουν στις μέρες μας οικογένειες ολόκληρες οικονομικά αλλά και συναισθηματικά.Είναι αυτοί οι άνθρωποι της τρίτης ηλικίας οι φάροι που φωτίζουν το δρόμο μας , που μας δίνουν κουράγιο όταν έρθουν οι ανηφόρες στη ζωής μας.Το σχολείο μας ξεκίνησε μια δράση με το Δημοτικό Γηροκομείο της πόλης μας και το τι προέκυψε από αυτήν την συνεργασία είναι μοναδικό!!!Μικροί μεγάλοι αλληλεπίδρασαν και δίδαξαν ο ένας τον άλλο.Ευχαριστούμε από καρδιάς για την ευκαιρία που μας έδωσαν να τους γνωρίσουμε!!!
(Στο βίντεο αυτό βλέπετε μερικά από όσα έγιναν με αυτήν την ευκαιρία)