Ήρθε Γράμμα στο Σχολείο, τεύχος 40ο | SSL40

A40_09_10_15_Posts__ELTA (1)

Κοινοποιείται το 40ο τεύχος της δράσης ΗΡΘΕ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ που συμπεριλαμβάνει και ένα κάλεσμα καλλιτεχνικής δημιουργίας με κλήρωση των έργων που θα συγκεντρωθούνε. Τα έργα παραδίδονται  ηλεκτρονικά (φωτογραφία υψηλής ανάλυσης) σε μορφή jpeg  στο cepelons@gmail.com είτε τα φέρνετε προσωπικά στο ΤΣΔ ΠΕ Χανίων, Γκερόλα 48β, Χανιά (2ος όροφος, υπόψη κας Καβαζίδου Ελένης). Το σχολείο που θα κληρωθεί και θα κερδίσει τον τυχερό λαχνό θα παραλάβει ένα δώρο (ειδική προσφορά από τα ΕΛΤΑ):

το βιβλίο «Τα Ταχυδρομεία στην Ελλάδα- η ιστορία και η εξέλιξή τους»,

μία πολυτελή έκδοση των Ελληνικών Ταχυδρομείων

που συγκεντρώνει πρωτότυπο σπάνιο υλικό, ιστορικά ντοκουμέντα, φωτογραφίες, επίσημα έγγραφα και μαρτυρίες για την ιστορία του ταχυδρομείου στον ελλαδικό χώρο.

Η διαδικασία της κλήρωσης θα γίνει με την παρουσία των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης καθώς και άλλων διοικητικών στελεχών των 2 Διευθύνσεων.

Σε περίπτωση που θέλετε να μας βοηθήσετε να βελτιώσουμε αυτή δράση, θα σας παρακαλούσαμε να συμπληρώσετε μία σχετική φόρμα, πατώντας εδώ

admin

School Activities Coordinator, Directoraite of Chania Era Primary Education, Crete - Greece