Ο Μικρός Πρίγκιπας συναντά τον Καζαντζάκη στο δρόμο της Αναζήτησης / Παρουσίαση Νουβέλας Χρ. Τσαντή, Κυρ, 9.3.14

0_low kaz invit

Η Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Χανίων και η Διεθνής Εταιρεία Φίλων Ν. Καζαντζάκη σας προσκαλούν στην παρουσίαση της Νουβέλας του Χρ. Τσαντή “Ο Μικρός Πρίγκιπας συναντά τον Καζαντζάκη στο δρόμο της Αναζήτησης”, την Κυριακή, 9 Μαρτίου 2014, ώρα 20:00, στο Νεώριο Μόρο, παλιό λιμάνι, με την ευγενική υποστήριξη της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χανίων.

Όπως αναφέρει χαρακτηριστικά εκπρόσωπος της ΔΕΦΝΚ, “Πρόκειται για μια Νουβέλα, πλημμυρισμένη από Κρήτη, ένα μωσαϊκό χαρακτήρων από τα βιβλίο των δύο γιγάντων της παγκόσμιας λογοτεχνίας, του δικού μας Ν. Καζαντζάκη και του γάλλου συγγραφέα Saint Exupery, με λυρικα΄στοιχεία, στοιχεία διδακτισμού και εκπαιδευτικού χαρακτήρα, που μπορούν να αξιοποιηθούν με την ήδη δραματοποιημένη μορφή τους, σε σχολικές δραστηριότητες στην τάξη.”

admin

School Activities Coordinator, Directoraite of Chania Era Primary Education, Crete - Greece