04542b41894266803250d05700c24076

Το τραγούδι αυτό γράφτηκε και κυκλοφόρησε το 2010. Το περιεχόμενό του έχει να κάνει με την εορταστική ατμόσφαιρα των Χριστουγέννων όπου κυριαρχεί η αγάπη. Το σενάριο του επίσημου μουσικού βίντεο έχει ως εξής: Μια κοπέλα και ένας νέος είναι μόνοι και δεν μπορούν να παρακολουθήσουν τη συναυλία των ερμηνευτών. Ξαφνικά γίνεται ένα "Θαύμα" (το θαύμα των Χριστουγέννων): το ζευγάρι γνωρίζεται (δεν είναι πια μόνοι) και παρακολουθούν τη συναυλία των ερμηνευτών.

Το τραγούδι αυτό επενδύει μουσικά τη διαφήμιση της Coca Cola με εξαιρετικά παρεμφερές σενάριο...

Πέραν της αρχικής ερμηνείας υπάρχει και η ερμηνεία της Natasha Bedingfield η οποία κυκλοφόρησε το 2011. Οι μαθητές μπορούν να συγκρίνουν τις δύο ερμηνείες του τραγουδιού, καλλιεργώντας τη δεξιότητα της σύγκρισης (τμήμα της κριτικής σκέψης). Επίσης μπορεί να γίνει λόγος για νομικά θέματα πνευματικών δικαιωμάτων σε περίπτωση επανερμηνείας ενός τραγουδιού.

.

Παραθέτω και ορχηστρικό με τα οποίο μπορούν να τραγουδήσουν οι μαθητές/τριες το τραγούδι αυτό. Το πλεονέκτημα της χρήσης ορχηστρικών (έναντι της συνοδείας από τον/την εκπαιδευτικό με κάποιο πολυφωνικό όργανο) είναι ότι δεν "χάνεται" η ενορχήστρωση του τραγουδιού. Υπάρχει ορχηστρικό μόνο της αρχικής ερμηνείας.