Σάββατο
10 ημερών
Αρτεμίου μεγαλ., Γερασίμου Κεφαλληνίας, Ματρώνης οσίας
1821
Ο Άγγλος διοικητής των Ιονίων Νήσων καταδικάζει σε θάνατο Έλληνες πατριώτες και εκθέτει τα πτώματα των ηρώων στα όρνια.
1827
Ναυμαχία του Ναυαρίνου όπου οι Συμμαχικές Δυνάμεις καταναυμαχούν τον τουρκοαιγυπτιακό στόλο.
1912
Ο Ελληνικός Στρατός, μετά από σκληρό αγώνα, απελευθερώνει τα Γιαννιτσά, το Πλατύ και τη Σιάτιστα.
1944
Οι Βούλγαροι φεύγουν από τη Μακεδονία ενώ οι Γερμανοί εκκενώνουν την Καλαμπάκα και το Καστράκι.

Συνδεδεμένοι

Έχουμε 1 επισκέπτης συνδεδεμένους

Είπαν:

Δεν υπάρχει κανείς ολοκληρωτικά ευτυχισμένος. (Ευριπίδης)

Ζορμπάς Κωνσταντίνος
Απουσιολόγια

Απουσιολόγιο για 1 μαθητή σε κάθε φύλλο με 3 θέσεις, 1 για γενικής παιδείας, 1 για ειδικότητα και 1 για σύνολο. (ΕΠΑΛ)χχχχχχ χχχχχΑπουσιολόγιο1

Απουσιολόγια κάθε καρτέλα για 1 μαθητή, με διάφορες παραλλαγές.

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ Απουσιολόγιο2α

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχΑπουσιολόγιο2β

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ Απουσιολόγιο2γ

Ευχαριστίες στο ms-office.gr και ιδιαίτερα στον διαχειριστή του Τάσο Φιλοξενίδη για τον κώδικα VBA.

(Το επίπεδο ασφάλειας μακροεντολών πρέπει να είναι στο "χαμηλό" για να λειτουργήσουν τα αρχεία απροβλημάτιστα.)

Τράπεζα Θεμάτων Μαθηματικά ΕΠΑΛ

Η τράπεζα θεμάτων για τα Μαθηματικά της Α' τάξης ΕΠΑΛ σε 2 αρχεία.

Άλγεβρα doc pdf

Γεωμετρία doc pdf

Μαθηματικά ΕΠΑΛ Γ τάξη

Σύνοψη, Ασκήσεις και τεστ στα κεφάλαια:  Στατιστική, Όρια, Παράγωγοι και Ολοκληρώματα Γ' τάξης ΕΠΑΛ.

Πατήστε εδώ.

Υπολογισμός Μορίων από ΕΠΑΛ σε ΤΕΙ. (σε Excel)

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2013

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 23 Μαΐου 2013, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2012

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 24 Μαΐου 2012, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2011

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 24 Μαΐου 2011, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Ο καιρός

Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων