Δευτέρα
12 ημερών
Σύλληψις Αγίας Αννης, Στεφάνου οσίου του νεολαμπούς
1825
Οι Έλληνες επαναστάτες αποτυγχάνουν να σταματήσουν τους Αιγυπτίους κοντά στον Αλφειό.
1898
Ο Πρίγκηψ Γεώργιος, διορισθείς Ύπατος Αρμοστής της Κρήτης, αποβιβάζεται στα Χανιά.
1912
Το υποβρύχιο "Δελφίν" επιτίθεται με τορπίλες κατά του τουρκικού θωρηκτού "Μετζιτιέ".
1950
Το Στρατηγείο και το Ελληνικό Εκστρατευτικό Σώμα Κορέας φθάνουν στο Πουσάν της Νοτίου Κορέας.

Συνδεδεμένοι

Έχουμε 1 επισκέπτης συνδεδεμένους

Είπαν:

Ουαί τοις ηττημένοις. (Βρέννος)

Ζορμπάς Κωνσταντίνος
Απουσιολόγια

Απουσιολόγιο για 1 μαθητή σε κάθε φύλλο με 3 θέσεις, 1 για γενικής παιδείας, 1 για ειδικότητα και 1 για σύνολο. (ΕΠΑΛ)χχχχχχ χχχχχΑπουσιολόγιο1

Απουσιολόγια κάθε καρτέλα για 1 μαθητή, με διάφορες παραλλαγές.

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ Απουσιολόγιο2α

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχΑπουσιολόγιο2β

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ Απουσιολόγιο2γ

Ευχαριστίες στο ms-office.gr και ιδιαίτερα στον διαχειριστή του Τάσο Φιλοξενίδη για τον κώδικα VBA.

(Το επίπεδο ασφάλειας μακροεντολών πρέπει να είναι στο "χαμηλό" για να λειτουργήσουν τα αρχεία απροβλημάτιστα.)

Τράπεζα Θεμάτων Μαθηματικά ΕΠΑΛ

Η τράπεζα θεμάτων για τα Μαθηματικά της Α' τάξης ΕΠΑΛ σε 2 αρχεία.

Άλγεβρα doc pdf

Γεωμετρία doc pdf

Μαθηματικά ΕΠΑΛ Γ τάξη

Σύνοψη, Ασκήσεις και τεστ στα κεφάλαια:  Στατιστική, Όρια, Παράγωγοι και Ολοκληρώματα Γ' τάξης ΕΠΑΛ.

Πατήστε εδώ.

Υπολογισμός Μορίων από ΕΠΑΛ σε ΤΕΙ. (σε Excel)

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2013

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 23 Μαΐου 2013, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2012

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 24 Μαΐου 2012, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2011

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 24 Μαΐου 2011, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Ο καιρός

Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων