Τετάρτη
28 ημερών
Λουκά του Ευαγγελιστού
1081
Οι Νορμανδοί υπό τον Ροβέρτο Γυισκάρδο κατανικούν μετά από σφοδρή μάχη τα ελληνικά στρατεύματα στο Δυρράχιο.
1522
Αποκεφαλίζονται στην Αίγυπτο οι νεομάρτυρες Γαβριήλ και Κερμιδώλης.
1912
Ο Ελληνικός Στρατός απελευθερώνει την Έδεσσα, το Αμύνταιο και την Αλεξάνδρεια Ημαθίας.
Ελληνικό ναυτικό άγημα και διλοχία πεζικού απελευθερώνουν τη Θάσο, τον Άγιο Ευστράτιο και την Ίμβρο.
Το ελληνικό τορπιλοβόλο 11 βυθίζει στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης το τουρκικό θωρηκτό "Φετίχ Μπουλέντ".
1914
Η Ιταλία καταλαμβάνει τη νήσο Σάσσωνα με αφορμή την απελευθέρωση της Βόρειας Ηπείρου από τον Ελληνικό Στρατό.
1944
Η Ελληνική Κυβέρνηση επιστρέφει στην Αθήνα και ο Πρωθυπουργός Γ. Παπανδρέου υψώνει την Ελληνική Σημαία στην Ακρόπολη.

Συνδεδεμένοι

Έχουμε 1 επισκέπτης συνδεδεμένους

Είπαν:

Ο μεγαλύτερος εχθρός μας είναι ο εαυτός μας. (Ντίκενς)

Ζορμπάς Κωνσταντίνος
Απουσιολόγια

Απουσιολόγιο για 1 μαθητή σε κάθε φύλλο με 3 θέσεις, 1 για γενικής παιδείας, 1 για ειδικότητα και 1 για σύνολο. (ΕΠΑΛ)χχχχχχ χχχχχΑπουσιολόγιο1

Απουσιολόγια κάθε καρτέλα για 1 μαθητή, με διάφορες παραλλαγές.

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ Απουσιολόγιο2α

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχΑπουσιολόγιο2β

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ Απουσιολόγιο2γ

Ευχαριστίες στο ms-office.gr και ιδιαίτερα στον διαχειριστή του Τάσο Φιλοξενίδη για τον κώδικα VBA.

(Το επίπεδο ασφάλειας μακροεντολών πρέπει να είναι στο "χαμηλό" για να λειτουργήσουν τα αρχεία απροβλημάτιστα.)

Τράπεζα Θεμάτων Μαθηματικά ΕΠΑΛ

Η τράπεζα θεμάτων για τα Μαθηματικά της Α' τάξης ΕΠΑΛ σε 2 αρχεία.

Άλγεβρα doc pdf

Γεωμετρία doc pdf

Μαθηματικά ΕΠΑΛ Γ τάξη

Σύνοψη, Ασκήσεις και τεστ στα κεφάλαια:  Στατιστική, Όρια, Παράγωγοι και Ολοκληρώματα Γ' τάξης ΕΠΑΛ.

Πατήστε εδώ.

Υπολογισμός Μορίων από ΕΠΑΛ σε ΤΕΙ. (σε Excel)

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2013

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 23 Μαΐου 2013, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2012

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 24 Μαΐου 2012, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Θέματα και λύσεις Μαθηματικών ΕΠΑΛ 2011

Για τα θέματα των Πανελλαδικών εξετάσεων στα Μαθηματικά των ημερησίων ΕΠΑΛ, της 24 Μαΐου 2011, πατήστε εδώ.

Για τις λύσεις των θεμάτων, πατήστε εδώ.

Ο καιρός

Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων