Εκδηλώσεις > Διημερίδα : "Η Πορεία των Project στα ΕΠΑΛ" (Πρώτος Απολογισμός)

Μεγάλη επιτυχία είχε η Διημερίδα με θέμα "Η Πορεία των Project στα ΕΠΑΛ" η οποία πραγματοποιήθηκε στο Aμφιθέατρο του 8ου ΣΕΚ Αθηνών, στις 17 & 18 Φεβρουαρίου 2012. Κύριοι διοργανωτές της Διημερίδας ήταν ο Διευθυντής του 1ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Ταύρου κ. Παπαγεωργίου Ιωάννης και ο Διευθυντής του 8ου ΣΕΚ Αθηνών κ. Συρόκος Κων/νος ενώ σημαντική ήταν η συμβολή του Δήμου Μοσχάτου -Ταύρου. Στην εκδήλωση παρευρέθησαν εκπρόσωποι του Υπουργείου, αλλά και πλήθος καθηγητών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης έγινε ένας πρώτος απολογισμός σε ότι αφορά τυχόν δυσκολίες που παρουσιάστηκαν στα πλαίσια της εφαρμογής του θεσμού των Ερευνητικών Εργασιών στο πρώτο τετράμηνο λειτουργίας του στα Επαγγελματικά Λύκεια, η ανταπόκριση της μαθητικής κοινότητας, προτάσεις βελτίωσης κλπ. Τέλος στα πλαίσια της εκδήλωσης έλαβε χώρα με επιτυχία παρουσίαση Ερευνητικών Εργασιών από μαθητές του Σχολικού Συγκροτήματος.

Πιο κάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε την παρουσίαση της Ερευνητικής Εργασίας με θέμα "Και οι Τοίχοι Μιλάνε: Street Art and Graffiti", στα πλαίσια της Διημερίδας. Η ερευνητική εργασία πραγματοποιήθηκε από ομάδα μαθητών της Α' Τάξης του 1ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Ταύρου υπό την καθοδήγηση των υπεύθυνων καθηγητών τους κ.κ. Τερζή Γεώργιου και Βολυράκης Στυλιανής. Η παρουσίαση έγινε από τους μαθητές της ομάδας Ζαλώνη Παύλο και Καμινάρη Ευγενία, με υπεύθυνο για το χειρισμό των διαφανειών τον μαθητή της ίδιας ομάδας Γεωργιάδη Παύλο.

Παρουσίαση Ερευνητικής Εργασίας

Πατήστε στο πιο κάτω εικονίδιο για να παρακολουθήσετε την παρουσίαση της Ερευνητικής Εργασίας με θέμα "Και οι Τοίχοι Μιλάνε: Street Art and Graffiti" η οποία εκπονήθηκε από μαθητές του 1ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Ταύρου. Παρουσιάζουν οι μαθητές Ζαλώνης Παύλος και Καμινάρη Ευγενία.