Category: Εξαρτήσεις, μια στάλα κουράγιο και βήματα μπρος Published: Tuesday, 20 February 2018 Written by Γεώργιος Παπαλουκάς

Η αρχικός χωρισμός των μαθητών σε ομάδες γίνεται από τον καθηγητή ο οποίος εκμεταλλεύεται την προηγούμενη γνώση για τον κάθε μαθητή ξεχωριστά. Μελλοντικά και καθώς το μάθημα "Ερευνητικές Εργασίες" θα ωριμάζει ο τρόπος συγκρότησης ομάδων θα συμμορφώνεται όλο και περισσότερο στο θεωρητικό (και φυσικά δοκιμασμένο) πλαίσιο συγκρότησης ομάδων. Προς το παρόν ο εκπαιδευτικός καταφεύγει σε προσυγκρότηση ομάδων με σκοπό να διασφαλίσει το ζητούμενο "όλες οι ομάδες δουλεύουν".

Η ομαδική εργασία δεν είναι κτήμα των μαθητών. Είναι κέρδος για τον κάθε μαθητή ξεχωριστά και για όλους μαζί οι πρώτες τους συνεργασίες να εντυπωθούν ως ευχάριστες αναμνήσεις στην ψυχή τους.

Η σύνθεση των αρχικών ομάδων είναι η εξής:

KOALAS

Νικολαΐδης Γεώργιος

Πώς γνωρίζεται η ομάδα;

Βοηθητικό αρχείο

Ζωγραφίσαμε, φωτογραφίσαμε, επεξεργαστήκαμε ψηφιακά τα έργα μας και σας τα τοποθετήσαμε στον φάκελο ομάδας!