Κατασκευή επιτραπέζιου παιχνιδιού - 1ο Δημοτικό Σπάρτης - κα Ευγενία Παρίση

Μια έξοχη δουλειά που έγινε από τους μαθητές  1ου Δημοτικού Σχολείου Σπάρτης υπό την καθοδήγηση της συναδέλφου Ευγενίας Παρίση δημοσιεύταιι στην ιστοσελίδα του σχολείου. Στην ιστοσελίδα, που αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για τον τρόπο που μια Σχολική Μονάδα μπορεί να προβάλει τη σχολική ζωή και τις δραστηριότητές της έτσι ώστε όχι μόνο να ανοίγει τις πόρτες της προς την ευρύτερη σχολική κοινότητα αλλά και να αποτελεί τον "καθρέφτη του Σχολείου" για τον οποίο είναι σίγουρο ότι χαίρονται εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς.

Η συνάδελφος Ευγενία Παρίση που υπηρέτησε κατά το Σχ. Έτος στο παραπάνω σχολείο συμμετείχε με δύο έργα/δουλειές στο διαγωνισμό της Γαλλοφωνίας 2102 σε συνεργασία με τις εκπαιδευτικούς των εικαστικών Σταυρούλα Δριτσάκου και Κωνσταντίνα Σκιαδά και της θεατρικής αγωγής Ελένη Ρασσιά.

Για περισσότερες πληροφορίες κάντε κλικ εδώ.