Ήρθε Γράμμα στο Σχολείο /SL01

SSL_01_Heraclion

Το Τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων, στο πλαίσιο υποστήριξης των εκπαιδευτικών με εκπαιδευτικό υλικό και ενημερωτικά κείμενα (από αρμόδιους φορείς του δημόσιου φορέα, σχολικές μονάδες και ιδρύματα που υπάγονται στο ΥΠΑΙΘ και λοιπά υπουργεία) ξεκίνησε σήμερα την υλοποίηση της δράσης ΗΡΘΕ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, στο πλαίσιο εορτασμού παγκόσμιων ημερών της UNESCO και ευρύτερα. Στη δράση αυτή, αποστέλλεται το ένα γράμμα από έναν φορέα/ έκπληξη στο πλαίσιο ευαισθητοποίησης της εκπαιδευτικής και μαθητικής κοινότητας σε θέματα κοινωνικού περιεχομένου. Η πρωτοβουλία αυτή υπάγεται στις δράσεις του ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ που υλοποιεί το Τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων Π/θμιας Εκπ/σης Χανίων.

Στο ντεμπούτο αυτής της δράσης, το 1ο γράμμα που παραλάβανε τα σχολεία στο πλαίσιο Εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας για τα Άτομα με Αναπηρία ήταν από το Πρότυπο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Ηρακλείου

Ποιος θα ‘ναι, λοιπόν, ο επόμενος που θα μας κάνει μία έκπληξη;

admin

School Activities Coordinator, Directoraite of Chania Era Primary Education, Crete - Greece