“Μαζί…”

Σας ενημερώνουμε ότι ολοκληρώσαμε το πρόγραμμα που αναλάβαμε φέτος με το Στ2 τμήμα του Δ. Σχ. Περιβολίων και το οποίο αφορούσε στην Αντιμετώπιση του εκφοβισμού και της βίας μεταξύ μαθητών.

Σας υπενθυμίζουμε ότι το φετινό πρόγραμμα αποτελούσε το β΄ μέρος ενός συνολικού προγράμματος γύρω από το θέμα, το οποίο ξεκινήσαμε το προηγούμενο σχολικό έτος. Το φετινό κομμάτι αφορούσε στην αξιοποίηση του σεναρίου, που προέκυψε πέρσι από τους μαθητές και μαθήτριες του τμήματος, και την δημιουργία ταινίας μικρούς μήκους (τελική διάρκεια 25΄ λεπτά). Η ταινία μας προβλήθηκε την Τρίτη 19 Μαΐου 2015 στο Θέατρο Βλησίδη στα πλαίσια των εκδηλώσεων Άνοιξη Καλλιτεχνικής Δημιουργίας του Δήμου Χανίων.

Για λόγους διαφύλαξης των προσωπικών δεδομένων των μαθητών και μαθητριών της τάξης δεν επισυνάπτουμε το σχετικό ψηφιακό υλικό (ταινία), αλλά είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνηση.

Ο δάσκαλος του Στ2 τμήματος                                                                         Η δασκάλα Θεατρικής Αγωγής

Στράτος Γκόγκολας                                                                                              Μαρία Μπαλαντίνου