Τελευταία νέα:

Ιούνης 2011

Τέλος τα σχολεία!!

Τέλη Απρίλη 2011

Χριστός Ανέστη! Μετά που περάσαμε όμορφα και οικογενειακά τις άγιες μέρες του Πάσχα, ήρθαμε στο νοσοκομείο της Βέροιας για να κάνει ο Χρήστος την συνήθη αγωγή με διφωσφωνικά (ενδοφλέβια έγχυση με παμινδρονάτη). Πλέον προσπαθούμε να αυξήσουμε το μεσοδιάστημα ανάμεσα στις εγχύσεις. Έτσι πλέον πήγαμε σχεδόν στους 5 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πάσχα 2011

Απρίλιος 2011

Μια πολύ όμορφη βόλτα στην λίμνη της Καστοριάς.

Μάρτιος 2011

Φεβρουάριος 2011

Πρωτοχρονιά 2011

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! Χαρούμενο το 2011, με υγεία, αγάπη, ειρήνη και ευτυχία σε όλον τον κόσμο!
Η καινούργια χρονιά ξεκίνησε λίγο περίεργα για τον Χρήστο με μια γαστρεντερίτιδα που τον ταλαιπώρησε από την δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων ενώ το πρωί ανήμερα της Πρωτοχρονιάς ξύπνησε με έντονη ενόχληση στον αριστερό γλουτό, εκεί που συχνά έχει ενόχληση λόγω του προεξέχοντα ενδομυελικού ήλου, χωρίς να έχει συμβεί κάτι που να το 'χει προκαλέσει. Ανήμερα απέφευγε να πατήσει το αριστερό του πόδι αλλά από τη δεύτερη μέρα ήταν τελείως καλά, μόνο ο μώλωπας στον αριστερό γουτό είχε μείνει. Κάτι το δώρα από το μπαμπά και τη μαμά, κάτι οι επισκέψεις παππούδων και γιαγιάδων, και οι μέρες κύλησαν υπέροχα. Οι πιο δημιουργικές γιορτές, με παιχνίδια δημιουργίας και φαντασίας που κέντρισαν το ενδιαφέρον τόσο του Χρήστου όσο και του Λευτέρη.
Στις 3 του μήνα πήγαμε και για την τακτική θεραπεία με διφωσφωνικά και όλα κύλησαν ομαλά.

Ο Χρήστος γεννήθηκε στις 16 Αυγούστου του 2003.
Ο Χρήστος έχει ατελή οστεογένεση τύπου IV. Από εννέα μηνών έχει ξεκινήσει θεραπεία με διφωσφωνικά (παμιδρονάτη) και στα τέλη του 2005 υποβλήθηκε σε εγχείρηση τοποθέτησης ενδομυελικών ράβδων (rodding) στους μηρούς.
Ως προς την ανάπτυξη του ακολουθεί σχεδόν σταθερά την 3η εκατοστιαία θέση στην καμπύλη ανάπτυξης τόσο για το βάρος όσο και το ύψος.
Διαβάστε περισσότερα εδώ »