ΓΝΩΡΙΜΙΑ - ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

Γεννήθηκα στην Ελασσόνα στις 5 Οκτωβρίου του 1961. Εκεί φοίτησα στο δημοτικό, στο γυμνάσιο και στο λύκειο. Αποφοίτησα από την Παιδαγωγική Ακαδημία Λάρισας το 1981 με βαθμό πτυχίου "άριστα". Το 2004 αποφοίτησα από το τμήμα εξομοίωσης του Παιδαγωγικού τμήματος του πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Εργάζομαι στην εκπαίδευση από το 1982 και διορίστηκα το 1983. Ανήκω οργανικά στο 5ο δημοτικό σχολείο Τυρνάβου. Στη διετία 2005-2007 φοίτησα στο διδασκαλείο Θεσσαλονίκης "Δ. Γληνός" στο τμήμα Γενικής Αγωγής. Είμαι απόφοιτος του εργαστηρίου ελευθέρων σπουδών πληροφορικής cybernet, κάτοχος του ευρωπαϊκού διπλώματος ECDL και πιστοποιημένος στο πρόγραμμα "Κοινωνία της Πληροφορίας". Συμμετείχα σε αρκετά σεμινάρια και συνέδρια σχετικά με τη χρήση των ΤΠΕ στην εκπαίδευση σαν εισηγητής και ακροατής. Ενδιαφέρομαι για την εφαρμογή προγραμμάτων Η/Υ στη διδασκαλία των μαθημάτων του δημοτικού σχολείου. Κατοικώ στον Τύρναβο. Είμαι παντρεμένος με τη δασκάλα Μπάκου Καλλιόπη και πατέρας δυο αγοριών.

Η πιο εύκολη ασχολία των ανθρώπων είναι να δικαιώνουν τον εαυτό τους. Η πιο δύσκολη: να βρουν τη δικαιολογία για τους άλλους, όταν οι πράξεις τους θίγουν τα συμφέροντά τους.
Α. Απσερονί

Design downloaded from Free Templates