Κύρωση πινάκων εισαγομένων σε Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με την ειδική κατηγορία ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις

Α π ο φ α σ ί ζ ο υ μ ε
α) Κυρώνονται οι συνοδευτικοί πίνακες οι οποίοι εγκρίθηκαν από την Επιτροπή Έκδοσης Αποτελεσμάτων Επιλογής που συγκροτήθηκε με την αριθμ. Φ.251/3757ΕΠ/Α5/22-9-2016 Υπουργική Απόφαση και περιλαμβάνουν όσους υποψηφίους υπάγονται στην ειδική κατηγορία ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις και εισάγονται το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017 στα Τμήματα/Εισαγωγικές Κατευθύνσεις και στις Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με βάση τη βαθμολογία του απολυτηρίου ή πτυχίου τους.
β) Ορίζεται προθεσμία εγγραφής των εισαγομένων από 14-10-2016 μέχρι και 21-10-2016.

Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΙΛΗΣ