Ενδιαφέρουσες Ιστοσελίδες

1. Ιδέες για δασκάλους και όχι μόνο… (Μπορεί να βρει κανείς ενδιαφέρουσες ιδέες για την διδακτική πρακτική, τη διαχείριση της τάξης, τη διακόσμηση της τάξης κλπ. Το ιστολόγιο είναι της Γαλήνης Γκαλά, εκπ/κού).

2. Anna`s Pappa blog (Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις, πλούσιο υλικό από την εκπ/κό και συγγραφέα Άννα Παππά).

3. Τάξη Αστεράτη (Για να γίνει το μάθημα παιχνίδι τόσο για τα παιδιά όσο και για μας!)

4. Πάω Α΄ και μ` αρέσει! (Εκπ/κός χώρος για παιδιά, γονείς, δασκάλους!)

5. Ο ΓΡΑΦΟΥΛΗΣ ΚΑΙ Η ΓΡΑΦΟΥΛΑ (ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: Ιστολόγιο Υποστήριξης με πλούσιο εποπτικό υλικό για εκπαιδευτικούς και γονείς).

6. http://emathima.gr (Εκπαιδευτικό Υλικό για όλες τις τάξεις του Δημοτικού Σχολείου και το Νηπιαγωγείο. Θέματα ειδικής και διαπολιτισμικής εκπαίδευσης).

7. Πράσινη Πρίζα [Εκπ/κό Υλικό για παιδιά, γονείς, εκπ/κούς (δασκάλους & Νηπιαγωγούς), ειδικούς]. Δημιουργός και διαχειρίστρια της ιστοσελίδας είναι η Αθηνά Κυριακίδου-Χριστοφίδου.