Οι πόρτες ή καλύτερα πίνακες ζωγραφικής του σχολείου μας

Για μια ακόμη φορά ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου, ευχαριστεί την κ. Ελένη Κανδηλάκη για τις καλλιτεχνικές της δημιουργίες, που δίνουν ζωντάνια και ομορφιά στο σχολείο μας.

Πίνακες ζωγραφικής και όχι πόρτες αίθουσας διδασκαλίας.

Το αποτέλεσμα φαίνεται στις παρακάτω εικόνες.

Όταν υπάρχει όρεξη και μεράκι το αποτέλεσμα είναι πάντοτε τέλειο.

Εκπαιδευτικοί

Θεοδωρίδης Ευστάθιος

Μπαλλή Κυριακή

25 Μαρτίου 2015

Σ?μερον τ?ς σωτηρ?ας ?μ?ν τ? κεφ?λαιον,

κα? το? ?π? α??νος μυστηρ?ου ? φαν?ρωσις?
? Υ??ς το? Θεο?, Υ??ς τ?ς Παρθ?νου γ?νεται,
κα? Γαβρι?λ τ?ν χ?ριν ε?αγγελ?ζεται.
Δι? κα? ?με?ς σ?ν α?τ?, τ? Θεοτ?κ? βο?σωμεν?
Χα?ρε Κεχαριτωμ?νη, ? Κ?ριος μετ? σο?.

Απολυτίκιον του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου

25-martioy-big

?π? τ? κόκκαλα βγαλμένηΤ?ν ?λλήνων τ? ?ερά,

κα? σ?ν πρ?τα ?νδρειωμένη, Χα?ρε, ? χα?ρε, ?λευθεριά!

Ενθουσιασμένοι δήλωσαν όσοι παρακολούθησαν τη φετινή μας γιορτή.

Ευαγγελισμός και ημέρα εορτασμού του ένοπλου ξεσηκωμού των υπόδουλων Ελλήνων κατά του Τούρκου δυνάστη για τη διεκδίκηση της ελευθερίας παρουσιάστηκαν άψογα για μια ακόμη φορά από τους μαθητές του σχολείου μας με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Ελένης Δημοπούλου , την μουσική επένδυση των εκπαιδευτικών Ειρήνης Μουταφίδου, Βερβέρης Έλλης καθώς και όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου μας που εργάστηκαν για την ολοκλήρωση αυτής της παράστασης.

Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015 στο Ηρώο Σταυρού η καθιερωμένη κατάθεση στεφάνων της Δημοτικής Αρχής, τοπικών συλλόγων και φορέων, του δημοτικού σχολείου και νηπιαγωγείου Σταυρού.

Εκπαιδευτικοί

Θεοδωρίδης Ευστάθιος