Επιστολή μαθητών Στ΄2015 προς την Δασκάλα τους

Επειδή τα πιο όμορφα πράγματα στη ζωή δεν είναι πράγματα, η Στ΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου Σταυρού Ημαθίας , σας αποχαιρετά κάνοντάς σας δώρο ένα από τα πιο όμορφα πράγματα που διδαχθήκαμε από εσάς, την αγάπη για τον συνάνθρωπό. Επιτρέψτε μας να χαρίσουμε το ποσό που συγκεντρώσαμε προς τιμήν σας, στα Παιδικά χωριά SOS Ελλάδος και στα παιδιά που δεν είχαν την ίδια τύχη με με εμάς να έχουν κοντά τους τους γονείς τους αλλά και μια δασκάλα σαν και εσάς (Εκπαιδευτικός τμήματος Μπαλλή Κυριακή). Θα σας έχουμε πάντα μέσα στην καρδιά μας!

Με πολλή αγάπη,

οι μαθητές της Σ΄τ Τάξης Δημοτικού

Αφού έγινε η δωρέα των χρημάτων δεχθήκαμε την παρακάτω επιστολή:

Προς τους μαθητές Στ΄ τάξη του

Δημοτικού Σχολείου Σταυρού Ημαθίας

από τα Παιδικά χωριά SOS Ελλάδος

Παρακαλούμε δεχθείτε τις θερμότερες ευχαριστίες του Διοικητικού Συμβουλίου μας και τις πιο ζεστές ευχές μας για κάθε πρόοδο στη σχολική και προσωπική σας ζωή.

Καλοκαίρι 2015

Τίτλοι τέλους της φετινής σχολικής χρονιάς από την φετινή μας έκτη . Με την σχολική γιορτή  λήξης των μαθημάτων, μας αποχαιρέτησε η  έκτη τάξη ανοίγοντας τα πανιά της για το γυμνάσιο.

Συγκινηθήκαμε με τους αποχαιρετιστήριους λόγους των παιδιών, γελάσαμε με  το θεατρικό και τις αθλοπαιδιές των παιδιών, διασκεδάσαμε με τις χορευτικές παρουσιάσεις   των  αγγλικών και γαλλικών.

Ο Διευθυντής και ο σύλλογος διδασκόντων σας εύχονται καλή συνέχεια στο ταξίδι που ξεκινήσατε μαζί μας  και ελπίζουμε με εφόδια το ήθος και τις γνώσεις που αποκτήσατε ότι θα τα καταφέρετε το ίδιο και στις νέες αυξημένες προκλήσεις.