Το edmodo στα ελληνικά!

Η ελληνική σημαία κυματίζει από σήμερα στην 1η σελίδα του edmodo.com. Ως αντίδοτο στην απαισιοδοξία των ημερών, το ασφαλές ηλεκτρονικό Μέσο Κοινωνικής Δικτύωσης για εκπαιδευτικούς και μαθητές, διαθέτει το περιβάλλον του από σήμερα και στην ελληνική γλώσσα!

Ανέλαβα την πρωτοβουλία της μετάφρασης του περιβάλλοντος του edmodo.com το καλοκαίρι ύστερα από συνεννόηση με τους υπεύθυνους στην Αμερική. Όλη η προσπάθεια έγινε μέσω Διαδικτύου με κατάθεση πολλών ωρών δουλειάς. Πηγαινοήρθαν πολλά ηλεκτρονικά σημειώματα μεταξύ Καλιφόρνιας και Θεσσαλονίκης σε κλίμα συνεργασίας και χαίρομαι που μπορώ να μοιραστώ το αποτελέσμα της δουλειάς με την ελληνόφωνη εκπαιδευτική κοινότητα.

Εγγραφείτε λοιπόν στο πλέον ασφαλές ηλεκτρονικό Μέσο Κοινωνικής Δικτύωσης για την Εκπαίδευση, οργανώστε και διαμοιραστείτε τη δουλειά σας με μαθητές και εκπαιδευτικούς. Για όποια παρατήρηση ή και σχόλιο σχετικά με τη μετάφραση όρων, θα χαρώ να διαβάσω τα μηνύματά σας στο tgoutas [AT] gmail.com.