2/θέσιο Δημοτικό Σχολείο Αμυγδαλεών Γρεβενών    "ΑΜΠΕΛΟΣ. ΠΟΛΥΤΙΜΟΝ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ ΑΓΑΘΟΝ".

ΕΙΣΑΓΩΓΗ- ΣΤΟΧΟΙ - ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - ΕΞΑΚΤΙΝΩΣΗ - ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ - ΔΙΑΧΥΣΗ - ΔΙΚΤΥΩΣΗ - ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ - ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ - ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ - ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ - ΑΡΧΙΚΗ

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ

Για να πραγματοποιηθεί αυτή η δραστηριότητα συμμετείχαν και βοήθησαν οι παρακάτω:

*   Η Υπεύθυνη της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του Νομού Γρεβενών κ. Άννα Κορέλλα.

*   Ο Προϊστάμενος του 2/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Αμυγδαλεών κ. Χρήστος Στ. Λιάκας.

*    Ο Συντονιστής του Προγράμματος δάσκαλος κ. Αργύριος Καραλιόλιος.

* Ο κ. Παπακωνσταντίνου Δημήτρης, Σύμβουλος Βιολογικής Γεωργίας της Ένωσης Αγροτικών Συνεταιρισμών Γρεβενών.

*    Ο  κ. Σπανός Σπύρος, Γεωπόνος της Ένωσης Αγροτικών Συνεταιρισμών Γρεβενών.

*    Η κ. Χαντάβα Ευαγγελία. Σύμβουλος Επιχειρήσεων.

*   Ο  κ. Κριθαριώτης Διονύσιος, Γραμματέας του Αγροτικού Συνεταιρισμού Αμυγδαλεών Γρεβενών.

*    Ο  Δήμος Γρεβενών.

*    Ο  Πολιτιστικός Σύλλογος Αμυγδαλεών Γρεβενών.

*    Το  Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καστοριάς (δίκτυο: "Βιοποικιλότητα. Το εργαστήρι της ζωής"),

*    Η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθηνών (δίκτυο: "Άμπελος. Πολύτιμον της Μεσογείου Αγαθόν").

*    Η  Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης (δίκτυο: "Πράσινες γωνιές της γειτονιάς μου").

*    Η  Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών.

*    Η Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του Νομού Γρεβενών κ. Άννα Κορέλλα.

*    Ο κ. Ευθύμιος Καραπούλιος,  ιερέας της ενορίας μας.

*    Ο  κ. Τούλιας Αθανάσιος (ιδιοκτήτης "ρακοκάζανου" - συνέντευξη).

*    Ο  κ. Μπουρέλλας Μ. Κων/νος (ιδιοκτήτης "ρακοκάζανου").

*    Ο κ. Παπαλιούρας Στέφανος (ιδιοκτήτης αμπελώνα).

*   Ο κ.  Λιάκας Χριστόφορος (ιδιοκτήτης αμπελώνα) και ο κ. Παπαλιούρας Δημήτριος (ιδιοκτήτη αμπελώνα-συνέντευξη).

*    Ο κ. Λιάκας Στ. Χρήστος Προϊστάμενος του 2/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Αμυγδαλεών.

*  Ο Συντονιστής του προγράμματος κ. Αργύριος Καραλιόλιος, δάσκαλος του 2/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Αμυγδαλεών.

*  Οι γονείς των μαθητών του 2/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Αμυγδαλεών.

*    Οι παρακάτω μαθητές όλων των τάξεων του 2/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Αμυγδαλεών:

α/α

Ονοματεπώνυμα μαθητών

Τάξη

Ευάγγελος

Α΄

Ευάγγελος

Β΄

Νικόλαος

Μακεδονία

Βασίλειος

Γεώργιος