Η Ιωάννα Καρυστιάνη στο 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου

Την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2017 στις 18.00 το 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου έχει την τιμή να υποδεχθεί σε μια ακόμη βραδιά παιδείας τη γνωστή συγγραφέα Ιωάννα Καρυστιάνη. Αφορμή για τη συνάντηση με τους μαθητές του σχολείου μας είναι η διδασκαλία και η ανάγνωση για το μάθημα των Κειμένων Νεοελληνικής Λογοτεχνίας του βιβλίου της «Μικρά Αγγλία». Η διδασκαλία του βιβλίου έγινε από την καθηγήτρια κ. Ειρήνη Περδίκη στο πλαίσιο της ενότητας «τα φύλα στη λογοτεχνία». Η βραδιά παιδείας τίθεται υπό την αιγίδα του Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας.

Σας περιμένουμε!

Διακρίσεις για το 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου

Μεγάλη διάκριση για το 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου, το οποίο θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Κοινοβούλιο για την Επιστήμη, που θα γίνει στο Μάντσεστερ της Αγγλίας στις 22-27 Ιουλίου 2016.

Αναμνήσεις από το 2007…