Μαρ 092019

Το 2ο κατά σειρά σεμινάριο Φυσικών Επιστημών διοργανώνουν οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου Φυσικών Επιστημών κ. Σωκράτης Τουμπεκτσής και κα Σουλτάνα Λευκοπούλου σε συνεργασία με τα ΕΚΦΕ Κέντρου και Τούμπας. Το σεμινάριο θα γίνει την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2019 και ώρα 17.00 – 20.00 με θέμα “Μικροβίωμα: Συμβίωση, Δυσβίωση, Αναβίωση “. Εισηγητής θα είναι ο καθηγητής του Τομέα Γενετικής, Ανάπτυξης και Μοριακής Βιολογίας του τμήματος Βιολογίας του ΑΠΘ κ. Μηνάς Γιάγκου. Το σεμινάριο απευθύνεται σε καθηγητές/τριες κλάδου ΠΕ04 της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής και θα πραγματοποιηθεί  στον 10ο όροφο του κτιρίου Βιολογίας της Σχολής Θετικών Επιστημών (δίπλα στην παλιά Φυσικομαθηματική Σχολή), αίθουσα συνεδριάσεων «Κωνσταντίνος Καστρίτσης» .