Απρ 252019

Μαθητική Ημερίδα με θέμα «Ο σύγχρονος άνθρωπος και η ψηφιακή τεχνολογία: προκλήσεις και προβληματισμοί» θα πραγματοποιηθεί στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ την Παρασκευή 10 Μαΐου 2019 από τις 9.00 – 13.15. Την ημερίδα διοργανώνουν ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου κ.Ελευθέριος Βέτσιος, το Αρσάκειο Γυμνάσιο-Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης της Φ.Ε. και το Κέντρο Διάδοσης Επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ.

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα της Ημερίδας εδώ

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ

• κ. Ελευθέριος Βέτσιος, Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου κλ. ΠΕ02 του 1ου ΠΕ.ΚΕ.Σ Κεντρικής Μακεδονίας
  • κ. Αθανάσιος Κοντονικολάου, Γενικός Διευθυντής του Κέντρου Διάδοσης Επιστημών & Μουσείου Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ
  • κ. Σωκράτης Τουμπεκτσής, Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου κλ. ΠΕ04 του 1ου ΠΕ.ΚΕ.Σ Κεντρικής Μακεδονίας
  • κ. Αθανάσιος Νευροκοπλής,  Διευθυντής του Αρσακείου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης της Φ.Ε.
  • κ. Άννα Σγουρού, Διευθύντρια του Αρσακείου Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης της Φ.Ε.