Έχουμε 1 επισκέπτης συνδεδεμένους
Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Επιμόρφωση:

Επιμόρφωση:

Ημερίδα "Ο ρόλος της φυσικής δραστηριότητας στην ανάπτυξη και την υγεία του παιδιού"

hmerida3
      Από το Σχολικό Σύμβουλο Φυσικής Αγωγής σε συνεργασία με το Τ.Ε.Φ.Α.Α. Σερρών και τις Διευθύνσεις Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης Ν. Σερρών διοργανώνεται ημερίδα με θέμα «Ο ρόλος της φυσικής δραστηριότητας στην ανάπτυξη και την υγεία του παιδιού». Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 14 Δεκεμβρίου 2010 στο αμφιθέατρο του Ειδικού Σχολείου Σερρών (πίσω από το Νοσοκομείο Σερρών), με ώρα έναρξης 12.00 π.μ. Απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς της Φυσικής Αγωγής και σε εκπαιδευτικούς που δραστηριοποιούνται σε προγράμματα φυσικής δραστηριότητας και διατροφής. Την ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν και όσοι γονείς το επιθυμούν.
      Η ημερίδα γίνεται στα πλαίσια των επιμορφωτικών δράσεων του Δικτύου «Φυσική άσκηση και υγεία» και στηρίζεται από την Ε.Λ.Μ.Ε. και το Σύλλογο Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπαίδευσης Ν. Σερρών.