Δεκέμβρης 2006
Στις 30 του Νοέμβρη ο Χρήστος υποβλήθηκε με επιτυχία σε εγχείρηση τοποθέτησης τηλεσκοπικού ενδομυελικού ήλου Fassier-Duval στο αριστερό του βραχιόνιο. Η εγχείρηση πραγματοποιήθηκε από την ομάδα του παιδοορθοπεδικού κ. Αναστάσιου Κανελλόπουλου, λέκτορα της παιδοορθοπεδικής κλινικής της Α' πανεπιστημιακής κλινικής του νοσοκομείου ΚΑΤ στην Αθήνα.
Στην φωτογραφία αριστερά ο Χρήστος φορά τον πλαστικό νάρθηκα που καλύπτει το αριστερό του βραχιόνιο και θα τον φοράει τουλάχιστον για 3 εβδομάδες μετεγχειριτικά.
Ο ίδιος γιατρός είχε πραγματοποιήσει με επιτυχία και την τοποθέτηση τέτοιων τηλεσκοπικών ήλων στα μηριαία οστά του Χρήστου πριν από ένα χρόνο.
Η πορεία του Χρήστου μετά την περσινή επέμβαση ήταν εξαιρετικά ικανοποιητική και λίγο καιρό μετά την επέμβαση ο Χρήστος περπάτησε.