Operation Christmas

Μετά που πήραν τους βαθμούς τριμήνου -ο Χρήστος άξια όλα 10!- στη βιβλιοθήκη της Βέροιας, στα πλαίσια του σεμιναρίου και χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης των καθηγητών αγγλικής, παρουσίασαν ένα χριστουγεννιάτικο σκετς. Τα κείμενα τα έγραψαν τα παιδιά, τα επιμελήθηκε η δασκάλα των αγγλικών κ. Βίκυ Παυλίδου, έφτιαξαν τις στολές τους, έβαλαν πολύ  κέφι και το αποτέλεσμα εκπληκτικό!

North Pole News10

Εικόνα 10 από 10

Και όλα πήγαν καλά! Operation Christmas complete! Καλά Χριστούγεννα! Merry Christmas!

Ο Χρήστος ήταν το Elf Naughty, το άτακτο ξωτικό. Τι έκανε; Θα δείτε! Κάθε χρόνο το ταξίδι του Αη Βασίλη για να μοιράσει τα δώρα στα παιδιά δεν είναι μια εύκολη δουλειά!  Αλλά το έλκηθρό δεν είναι λίγο βαρετό; Έτσι το άτακτο ξωτικό αποφάσισε να το « ζωντανέψει»: το έβαψε με πορτοκαλί ρίγες, μωβ βούλες, έβαλε και κόρνες και πυροτεχνήματα και έγινε Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Operation Christmas

Filed under 1ο Δημοτικό σχολείο Βέροιας, 2013, βιβλιοθήκη Βέροιας, Δεκέμβριος, νέα, Χρήστος, Χριστούγεννα

Comments are closed.