Operation Christmas

Μετά που πήραν τους βαθμούς τριμήνου -ο Χρήστος άξια όλα 10!- στη βιβλιοθήκη της Βέροιας, στα πλαίσια του σεμιναρίου και χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης των καθηγητών αγγλικής, παρουσίασαν ένα χριστουγεννιάτικο σκετς. Τα κείμενα τα έγραψαν τα παιδιά, τα επιμελήθηκε η δασκάλα των αγγλικών κ. Βίκυ Παυλίδου, έφτιαξαν τις στολές τους, έβαλαν πολύ  κέφι και το αποτέλεσμα εκπληκτικό!

North Pole News01

Εικόνα 1 από 10

Μετά που πήραν τους βαθμούς τριμήνου -ο Χρήστος άξια όλα 10!- στη βιβλιοθήκη της Βέροιας παρουσίασαν, στα πλαίσια της ημερίδας των αγγλικών, ένα χριστουγεννιάτικο σκετς

Ο Χρήστος ήταν το Elf Naughty, το άτακτο ξωτικό. Τι έκανε; Θα δείτε! Κάθε χρόνο το ταξίδι του Αη Βασίλη για να μοιράσει τα δώρα στα παιδιά δεν είναι μια εύκολη δουλειά!  Αλλά το έλκηθρό δεν είναι λίγο βαρετό; Έτσι το άτακτο ξωτικό αποφάσισε να το « ζωντανέψει»: το έβαψε με πορτοκαλί ρίγες, μωβ βούλες, έβαλε και κόρνες και πυροτεχνήματα και έγινε Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Operation Christmas

Filed under 1ο Δημοτικό σχολείο Βέροιας, 2013, βιβλιοθήκη Βέροιας, Δεκέμβριος, νέα, Χρήστος, Χριστούγεννα

Comments are closed.