Επικοινωνία με το διαχειριστή

epikoinonia.jpg

Αντωνία Κωσταρή

(δασκάλα ΠΕ 70.ΕΑΕ)

e-mail:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ημεροδείκτης

γιορτες

Αναζήτηση (πατήστε ENTER)

Σύντομο βιογραφικό

Κατηγορία: Λίγα λόγια για εμένα Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 18 Αυγούστου 2016 Δημοσιεύτηκε στις Πέμπτη, 18 Αυγούστου 2016 Γράφτηκε από τον/την Αντωνία
Αξιολόγηση Χρήστη:  / 0
ΧειρότεροΚαλύτερο

Ονομάζομαι Αντωνία Κωσταρή και εργάζομαι από το 2010  ως δασκάλα , κυρίως σε σχολεία της Χίου.  Τις περισσότερες σχολικές χρονιές ανέλαβα την παράλληλη στήριξη μαθητών. Επίσης, είχα την χαρά να εργαστώ ως υπεύθυνη  γενικής τάξης, τάξης ένταξης, τάξης υποδοχής και να υπηρετήσω  στο ΚΕ.Δ.Δ.Υ Χίου.

Σπούδασα στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης  Αιγαίου (αποφοίτησα με άριστα) και συνέχισα τις σπουδές μου στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας όπου παρακολούθησα Εξ’ αποστάσεως Μεταπτυχιακό Δίπλωμα στις Επιστήμες της Αγωγής- Κατεύθυνση Ειδικής Εκπαίδευσης (άριστα).

Η Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση αποτελεί στις μέρες μας ένα ανεξάντλητο ερευνητικό πεδίο με την «καρδιά» της φιλοσοφίας του να χτυπά μέσα στον κορμό της Γενικής Εκπαίδευσης. Τα παιδιά με και χωρίς ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες και δυνατότητες έχουν περισσότερες ομοιότητες παρά διαφορές και δεν είναι πολύ διαφορετικά άτομα τα οποία ανήκουν σε αυστηρά διαφορετικές κατηγορίες. Προσωπικά, πιστεύω και υποστηρίζω το δικαίωμα που έχουν «τα παιδιά με τη μικρή ή τη μεγάλη διαφορά» να εκπαιδεύονται με τρόπους που να τους ταιριάζουν, ώστε να εξελίσσονται γνωστικά και πνευματικά και να κοινωνικοποιούνται.

Who's Online

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος

Copyright © 2024 ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΩΣΤΑΡΗ. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.
Το Joomla! είναι Ελεύθερο Λογισμικό που διατίθεται σύμφωνα με τη Γενική Δημόσια Άδεια Χρήσης GNU.