Photo Attack – Έκθεση Φωτογραφίας

Μαΐου 18, 2013 in Εκδηλώσεις by Νεκτάριος Φαρασόπουλος

prosklisi3aΣτα πλαίσια του προγράμματος etwinning Photo Attack οι τάξεις Γ1 του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ερμούπολης και Ε1 του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ερμούπολης, διοργανώνουν Έκθεση Φωτογραφίας στην Δημοτική Πινακοθήκη Ερμούπολης. Η Έκθεση θα είναι ανοιχτή για το κοινό την Τρίτη, 21 Μαΐου 2013 από τις 11:00 έως τις 12:45 και από τις 17:30 έως τις 19:30.

Στην Έκθεση εκτίθενται φωτογραφίες που τράβηξαν οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο τάξεων στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος Photo Attack, που ξεκίνησε τον Σεπτέμβρη του 2012 και ολοκληρώνεται τον Μάιο του 2013, με συμμετοχή σχολείων από πέντε Ευρωπαϊκές Χώρες. Παράλληλα με την έκθεση θα πραγματοποιηθούν εργαστήρια βιωματικών παιχνιδιών και animation από τους δασκάλους των δύο τάξεων με συμμετοχή και μαθητών από άλλα σχολεία της πόλης.