Βραβεία eTwinning 2014

Νοεμβρίου 15, 2013 in Διαγωνισμοί by Νεκτάριος Φαρασόπουλος

Η Κεντρική Υπηρεσία Υποστήριξης eTwinning διοργανώνει και φέτος τον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό για τα έργα eTwinning. Οι κύριες κατηγορίες του διαγωνισμού είναι:
1.    Μαθητές ηλικίας από 4 έως 11 ετών
2.    Μαθητές ηλικίας από 12 έως 15 ετών
3.    Μαθητές ηλικίας από 16 έως 19 ετών

Εκτός από τις κύριες κατηγορίες των Βραβείων eTwinning, υπάρχει επίσης μία σειρά ειδικών κατηγοριών που χρηματοδοτούνται από άλλους οργανισμούς. Το 2014 τα διαθέσιμα βραβεία ειδικής κατηγορίας είναι:

Βραβείο Ισπανικής Γλώσσας
Βραβείο Γαλλικής Γλώσσας
Βραβείο Marie Sk?odowska Curie
Βραβείο Mevlana για τη Διαπολιτισμική Κατανόηση
Βραβείο για τα Αγγλικά ως δεύτερη γλώσσα

Επιλεξιμότητα
Για να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό, τα έργα πρέπει:
1. να έχουν βραβευθεί με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας, σε οποιοδήποτε έτος της διάρκειας του έργου.
2. να ήταν ενεργά τη σχολική χρονιά 2012-2013.

Η καταληκτική προθεσμία υποβολής συμμετοχής είναι η 8η Δεκεμβρίου 2013. Όλες οι συμμετοχές υποβάλλονται κάνοντας κλικ στο διαθέσιμο link του eTwinning Desktop. Θα βρείτε το link κάνοντας κλικ στην ετικέτα του έργου, και στη συνέχεια στον τίτλο του έργου. Το link θα είναι διαθέσιμο στη λίστα Ενέργειες, στη δεξιά μεριά της οθόνης.

Για να μάθετε περισσότερα για το χρονοδιάγραμμα του διαγωνισμού και τη διαδικασία αξιολόγησης, μπορείτε να ακολουθήστετε τα παρακάτω links:

?    Κανονισμοί
?    Αξιολόγηση