Ημεριδα Comenius

Νοεμβρίου 27, 2013 in Εκδηλώσεις by Νεκτάριος Φαρασόπουλος

H Εθνική Μονάδα για το πρόγραμμα Δια βίου Μάθηση, τομεακό πρόγραμμα Comenius διοργανώνει σεμινάριο με θέμα «Η δυναμική των δράσεων του τομεακού προγράμματος Comenius στην αντιμετώπιση του φαινομένου της πρόωρης εγκατάλειψης του σχολείου». Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα, στις 16 Δεκεμβρίου 2013 (ξενοδοχείο «Αμαλία», λεωφ. Αμαλίας 10, Σύνταγμα)

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς που υπηρετούν σε σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Για τους συμμετέχοντες εκτός Αττικής η Εθνική Μονάδα θα καλύψει το κόστος μετάβασης και επιστροφής. Διευκρινίζεται ότι από κάθε σχολείο μπορεί να συμμετάσχει ένας εκπαιδευτικός. Οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής εώς τις 5/12/2013 πατώντας εδώ (Θα τηρηθεί αυστηρή σειρά προτεραιότητας)

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.