Πρόσκληση Πρεσβευτές Teachers4Europe

Οκτωβρίου 4, 2014 in Προκηρύξεις by Νεκτάριος Φαρασόπουλος

Η Αντιπροσωπεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα, το 2014-2015 προσκαλεί τους ενεργούς Τeachers4Εurope καθώς και τους Σχολικούς Συμβούλους Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και τους υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρωτοβάθμιας που επιθυμούν να συμμετέχουν στην ενίσχυση της δράσης Τeachers4Εurope και να λειτουργήσουν εθελοντικά ως πρεσβευτές της ιδέας και πολλαπλασιαστές των στόχων του Τeachers4Εurope (Τ4Ε).

Στόχος είναι να ενισχυθεί το δίκτυο των Τ4Ε μέσω της επιλογής και εκπαίδευσης σε πρώτη φάση πρεσβευτών Τ4Ε σε τοπικό επίπεδο. Σε δεύτερη φάση, οι εκπαιδευμένοι πρεσβευτές Τ4Ε θα ενεργήσουν ως πολλαπλασιαστές και θα υποστηρίξουν μια σειρά επιμορφώσεων/εργασιών με τους υποψήφιους Τ4Ε εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης στην περιοχή τους.

Υποβολή Αιτήσεων
Παρασκευή, 10 Οκτωβρίου 2014 – Παρασκευή, 17 Οκτωβρίου 2014

Περισσότερες πληροφορίες για τους στόχους του προγράμματος καθώς και για τις διαδικασίες επιλογής και επιμόρφωσης των Πρεσβευτών Teachers4Europe πατήστε εδώ.