Βάζω κανόνες Κ.Ο.Κ.: Δίνω προτεραιότητα στη ζωή!

Το πρόγραμμα αγωγής υγείας που πραγματοποιήθηκε στο ΕΠΑ.Λ Κάτω Αχαΐας κατά το σχολικό έτος 2012-13 είχε ως θέμα την κυκλοφοριακή αγωγή. Στο πρόγραμμα συμμετείχαν 16 μαθητές από τη Β τάξη. Σκοπός του προγράμματος ήταν η ευαισθητοποίηση των μαθητών πάνω σε θέματα οδικής συμπεριφοράς. Το πρόγραμμα πέρα από την ενημέρωση των μαθητών σχετικά με το νέο ΚΟΚ, περιλάμβανε και αρκετές δραστηριότητες όπως ενημέρωση από αρμόδιους φορείς, επίσκεψη σε ημερίδα του ΙΟΑΣ δημιουργία βίντεο με στατιστικά στοιχεία  σε τροχαία δυστυχήματα (που αξίζει να δείτε) καθώς και ποστερ με τίτλο «του δρόμου τα παράξενα» το οποίο βραβεύτηκε ως δεύτερο καλύτερο στην ημερίδα του ΙΟΑΣ.

Για συνοπτική παρουσίαση του προγράμματος πατήστε εδώ

Για τη συνολική έκθεση του προγράμματος πατήστε εδώ

Δειτε το βίντεο oδικής συμπεριφοράς